У Средњој Техничкој Школи „Михајло Пупин“ у Кули одржани Европски дани сунца

Уз присуство великог броја стручњака и гостију у организацији Друштва за енергетску ефикасност Средње техничке школе „Михајло Пупин“ у Кули 10. маја је одржана манифестација „ЕВРОПСКИ ДАНИ СУНЦА“ чији је циљ да се стручна и шира јавност упозна са могућностима коришћења енергије сунца, ветра, биомасе, геотермалних извора, као и да се истакне значај образовања у области примене мера енергетске ефикасности и коришћења обновљивих извора енергије.

Паралелно са овим догађајима у 10 градова у Србији у периоду од 1. до 16. маја одржане су сродне манифестације у двадесетак европских земаља. Посебан значај ове манифестације огледа се у чињеници да ће СТШ „Михајло Пупи“ бити промотер соларног система који ће у наредном периоду бити постављен у Школи кроз који ће ученици имати прилику да се упознају са практичном применом обновљивих извора енергије.
Најзначајнији допринос организацији ове манифестације дало је недавно основано Друштво за обновљиве изворе енергије СТШ „Михајло Пупин“ из Куле као и Центар за промовисање, развој и примену обновљивих извора енергије – Шимановци, Агенција за енергетску ефикасност Републике Србије и Покрајински секретаријат за енергетику и минералне сировине АП Војводине.

010052010
010052010 010052010
eds18
eds18 eds18
odluka
odluka odluka

Геотермија

Геотермија PowerPoint презентација

Методе и циљеви образовања у области ЕЕ и ОИЕ – примери добре праксе и будући кораци

МЕТОДЕ И ЦИЉЕВИ ОБРАЗОВАЊА У ОБЛАСТИ ЕЕ И ОИЕ – примери добре праксе и будући кораци PowerPoint презентација

Могућност коришћења сунчеве енергије

Могућност коришћења сунчеве енергије Кула PowerPoint Презентација

Пажња!! 75 Mb

Енергија ветра и могућности коришћења ОИЕ у Србији

ЕНЕРГИЈА ВЕТРА И МОГУЋНОСТИ КОРИШЋЕЊА ОИЕ У СРБИЈИ PowerPoint презентација

Извештај са првог Стручног скупа и манифестације одржанеr у Кули 10.05.2010.

СРЕДЊА ТЕХНИЧКА ШКОЛА "МИХАЈЛО ПУПИН"

25230 - Кула, Лазе Костића 14

Директор: (тел/факс)         025/720-103
Секретар/Педагог:             025/722-326
Рачуноводство:                  025/729740
Административни радник  025/729-326
Школска радионица:          025/723-170
Шифра делатности:            80220
ПДВ:                                    129903271

Интернет адреса            www.stsmihajlopupin.edu.rs
Број текућег рачуна:                      840-816660-77
Рачун сопствених прихода:            840-816666-59
ПИБ:                                                        100590686
Матични број:                                         08005249

Кула,  29.05.2010.год.

Предмет: Извештај са првог Стручног скупа и манифестације одржане у Кули, 10. 05. 2010.год.

Поштовани,

У организацији Друштва за обновљиве изворе енергије СТШ “Михајло Пупин” из Куле, Центра за промовисање, развој и примену обновљивих извора енергије - Шимановци, Агенције за енергетску ефикасност Републике Србије и Покрајинског секретаријата за енергетику и минералне сировине АП Војводина одржаћн је стручни скуп и манифестација на тему ЕВРОПСКИ ДАНИ СУНЦА У КУЛИ, 10. маја 2010. год. са циљем да се прикажу актуелности и достигнућа у области унапређења и употребе соларне енергије у Републици Србији.

Стручни скуп и манифестација је одржана 10. маја 2010. године (понедељак) на платоу у центру града и просторијама СТШ "Михајло Пупин", у Кули ул. Лазе Костића бр.14 у Кули.

На самом платоу у центру града (у времену од 09.00 – 11.00 часова) били су изложени фотонапонски панели и остали производни програм сарадника у овој манифестацији и то: АЛФА – Кула, REHAU d.o.o. Beograd, VAILLANT d.o.o. Beograd.

Манифестацији су присуствовали професори и ученици наше школе СТШ „Михајло Пупин“ из Куле, ученици ОШ „ПЕТЕФИ БРИГАДЕ“ – Кула, ученици Средње економске школе из Куле заинтересови грађани наше средине.

На самом стручном скупу који је одржан у свечаној сали наш школе, присустволи су професори наше школе, проф. технике и нформатике и Физике свих средњих и основних школа на територији Оштине Кула.

Стручни скуп и манифестација била је подржана и од стране локалне самоуправе, на сам стручном скупу је био присутан Председник Опшине Кула г-дин Светозар Буквић, дипл. инж. машинства.

Сви предавачи који су били планирани по плану и програму, одржали су своја предавања која су изазвали велику заинтересованост присутних за ОИЕ.

Стручни скуп и манифестација је била подржана и од стране средстава јавног информсања Телевизије Кула, Радио Кула, ТВ Војводина и локалне штампе.

Компетатна стручна предавања, свих предавача стручног скупа у (Power Pointu), видео запис саме манифестације која је организована на платоу у центру града, као и низ других материјала налазе на сајту наше школе: www.stsmihajlopupin.edu.rs на палети Друштво за обновљиве изворе енергије.

Школа је јула 2009.год. аплицирала на пројекту „Унапређење употребе соларне енергије у Републици Србији“ при Агенцији за енергетску ефикасност Републике Србије. Обавештени смо од стране Агенције за енергетску ефикасност Републике Србије (10.02. 2010.год. број: 312-01-20/2008-01/015) да је наша школа изабрана за сарадника на пројекту, и уврштена у категорији инсталације фотонапонског система.

У току је припрема за израду пројекта ВЕТРОЕЛЕКТРАНЕ у дворишту наше школе средње снаге до 15 kW. Од стране Завод за заштиту природе Србије, добили смо сагласност за постављање једног ветрогенераторског стуба, чија максимална висина не прелази 20 m, а максимална дужина елисе не прелази 8 m. (бр. 03-224/2 од 15.03.2010.год.).

Имајући у виду да је ово био први у низу стручних скупова, наша школа има жељу да се наметне као центар за едукацију ученика у овом делу АП – Војводине, где ће ученици бити упознати са могућностима коришћења енергије сунца, ветра, биомасе, геотермалних извора, као и важности образовања у области примене мера енергетске ефикасности и коришћења обновљивих извора енергије.

С поштовањем !

primi sui motori con e-max